Raamatud
2042. Tisza kaldal.jpg Zoom

Tisza kaldal

Tootekood: 12043
Tarneaeg: 1-3 päeva
Hind:
5,00 €
Kogus: - +
   - või -   

Pealkiri: Tisza kaldal

Autor(id): Aleklsandr Avdejenko

Kirjastus: Eesti Riiklik Kirjastus

Aasta: 1957

 

Keel: eestikeelne

Lehekülgi: 600

ISBN:

Mõõdud: 205x133 mm

Formaat: kõvakaaneline

 

Seisukord: normaalses seisukorras kasutatud raamat

 

Sisu:

Sari: Seiklusjutte maalt ja merelt

Kirjanik Aleksandr Avdejenko on sündinud 1908. aastal Donbassis, suures töölisperekonnas: tema isa, vennad ja õed töötasid aastaid Makejevka metallurgiatehase valutsehhides. Esimese maailmasõja aastail ja alanud laose ning nälja perioodil lagunes suur ja sõbralik perekond ning poissi tabas raske saatus: ta pidi elama seal, kus juhtus, võõraste inimeste juures, lahtise taeva all ning tihti nälgides. Nii möödusid tema lapsepõlv ja poisiiga, mida ta hiljem ühes oma raamatus kirjeldab.

Tema jutustus «Tisza kaldal» ilmus 1954. aastal ning see võeti noorte lugejate poolt soojalt vastu. «Mägede kevad» on selle jutustuse järg.

Sarnased tooted

Pealkiri:  Ma olin Timbuktus

Autor(id):  W. Legere

Kirjastus:  Eesti Riiklik Kirjastus 1959

Tõlge eesti keelde:  V. Perli

Lehekülgi:  250

Seisukord:  Kohati kulunud kaaned, sisu olemas ja loetav. Pühendusega

Mõõdud:  210x140 mm

Formaat:  kõvakaaneline

Sari:  Seiklusjutte maalt ja merelt

Kirjeldus:

Rännak on kirjeldamatult vaevaline. Parajasti matkavad inimesed kõrgel pragudest lõhestatud mägedel. Vasakul langevad kaljud järsult mõõtmatusse sügavusse. Sinna alla ei pääse ükski inimene. Kuristikud on läbipääsmatud. 
Pilvitult laiuvas taevas on hiiglaslik päikeseketas. Matkajad oigavad kuumusest, kuid juht Ibrahim sunnib neid kiirustama. Sellest põrgulõõmast tuleb välja pääseda nii ruttu kui võimalik. Mandingo on seda «teed» rännanud juba mitmeid kordi. Iga samm on talle siin tuttav. 
Nii jätkub see tund tunni järel. Ibrahim jääb sageli seisma ja silmitseb taevast. 
Ei mingit puhkust. Ibrahim ei kuula oma kaaslasi, kes tahavad ainult hetke puhata. Selle asemel uurib ta jällegi taevast. See torkab Abd Allahile silma. Kas ei ole selle põhjuseks väike pilv, mis seal eemal kauges sinas kerkima hakkab? Ah mis, sel hetkel on tee tähtsam kui kõik muu. Sellele tuleb pöörata kogu tähelepanu. Teravaservalised kaljutükid lebavad ümberringi - häda, kui ta neist üle ei astu! Vaesed, juba veriseks lõhestatud jalad saavad seda tunda.

Tootekood: 10008 ,   Tarneaeg: 1-3 päeva
4,00 €

Pealkiri: Purpurpunaste pilvede maa

Autor(id): Arkadi ja Boriss Strugatski

Kirjastus: Eesti Riiklik Kirjastus 1961

Keel: eestikeelne

Lehekülgi: 279

Seisukord: vanusele kohaselt kulunud, kuid loetav. Esilehel pühendus.

Mõõdud: 210x140 mm

Formaat: kõvakaaneline

Kirjeldus:

Sarjast „Seiklusjutte maalt ja merelt“

Teaduslik-fantastiline jutustus „Purpurpunaste pilvede maa“ käsitleb rasket ja ohtlikku, dramaatilistest sündmustest tulvil ekspeditsiooni Veenusele, ühele kõige raskemini ligipääsetavale planeedile meie päikesesüsteemis.

Tootekood: 10024 ,   Tarneaeg: 1-3 päeva
9,90 €

Pealkiri: Kapten Hatterase seiklused

Autor(id): Jules Verne

Kirjastus: Eesti Riiklik Kirjastus 1960

Keel: eestikeelne

Lehekülgi: 390

Seisukord: vanusele vastavalt kulnud, sisaldab pühendust. Raamat on loetav.

Mõõdud: 210x140 mm

Formaat: kõvakaaneline

Kirjeldus:

Sarjast „Seiklusjutte maalt ja merelt“

Romaani tegevus algab 1861. aastal, mil kapten John Hatterase juhitud Briti ekspeditsioon suundub prikil Forward põhjapoolust avastama. Ülimalt raskete tingimuste, karmi talve ning Hatterase kinnisideede tõttu puhkeb mäss, mis päädib priki püssirohukambri plahvatuse ning laeva hävimisega. Hatteras koos paari kaaslasega jätkab teekonda pooluse suunas. Uus-Ameerika saare rannikult leiavad nad Ameerika Ühendriikide laeva vraki ning talvituvad sellel saarel. Karmides oludes ellujäämine õnnestub neil peamiselt tänu doktor Clawbonny geniaalsusele, kes suudab süüdata tuld jääst läätse abil, valmistada tahkeks külmunud elavhõbedast püssikuuli ning tõrjuda jääkarude rünnakud musta püssirohu kaugjuhitava plahvatusega.

Tootekood: 10066 ,   Tarneaeg: 1-3 päeva
5,20 €

Pealkiri: Nils Holgerssoni imelik reis läbi Rootsi

Autor(id): Selma Lagerlöf

Kirjastus: Eesti Riiklik Kirjastus 1958

Keel: eestikeelne

Lehekülgi: 536

Seisukord: vanusele vastavalt kulunud, kuid loetav raamat

ISBN:

Mõõdud: 209x140 mm

Formaat: kõvakaaneline

Kirjeldus:

Eelmise sajandi algul kirjutas Selma Lagerlöf ühe oma väärtuslikumaid teoseid, muinasjutufantastikaga käsitletud reisiloo «Nils Holgerssoni imelik reis läbi Rootsi». Raamat oli tellitud autorilt kui endiselt õpetajalt kooli tarviduste jaoks. Teda paluti kirjutada lastepärane Rootsi maateaduse lugemik, mis teenindaks kodumaa tundmaõppimist kooli algklassides. Tulemused ületasid aga kavatsused, sest teosest on saanud mitte ainult üks rahvalikemaid rootsi noorsooraamatuid, vaid see on saavutanud haruldaselt menuka vastuvõtu sellisena ka välismaal. Raamat on tõlgitud rohkem kui neljakümnesse keelde.
Liialduseta võib öelda, et pole rootslast, kes ei tunneks lugu pöialpoisiks nõiutud Nilsist, kelle kuju on innustanud lugejaid nooruses ja ka täiskasvanult on jäänud südamelähedaseks, sest väikeses seiklejas on jäädvustatud midagi igaühe nooruselamustest.

Tootekood: 10693 ,   Tarneaeg: 1-3 päeva
12,00 €

Pealkiri: Nils Holgerssoni imeline teekond läbi Rootsi

Autor(id): Selma Lagerlöf

Kirjastus: Eesti Ekspressi Kirjastus

Aasta: 2006

 

Keel: eestikeelne

Lehekülgi: 568

ISBN: 978-9985-9687-6-2

Mõõdud: 210x145 mm

Formaat: kõvakaaneline

 

Seisukord: esilehel plekk, kuid üldiselt heas seisukorras kasutatud raamat

 

Sisu:

Seiklusjutte maalt ja merelt ja Eesti Ekspress, sarja osa: 10

Kümnes raamat sarjast “Seiklusjutte maalt ja merelt” on sada aastat tagasi kirjutatud jutustus väiksest võrukaelast Nilsist, kes muundub päkapikuks ja lendab isahane seljas läbi Rootsi. Viies peategelase loomade maailma, näitab Lagerlöf nende elu osana loodusest ja õpetab nägema loomades ini­meste sõpru. Lugu rikastavad muistendid ja pärimused, vanarahvalt kuuldud lood ja kokkupuuted üleloomulike olenditega. Algselt lastepärase maateaduse lugemikuna mõeldud teos on nüüdseks tõlgitud rohkem kui 40 keelde üle maailma.

Tootekood: 11675 ,   Tarneaeg: 1-3 päeva
7,00 €