Raamatud
23. Purpurpunaste pilvede maa.jpg Zoom

Purpurpunaste pilvede maa

Tootekood: 10024
Tarneaeg: 1-3 päeva
Hind:
9,90 €
Kogus: - +
   - või -   

Pealkiri: Purpurpunaste pilvede maa

Autor(id): Arkadi ja Boriss Strugatski

Kirjastus: Eesti Riiklik Kirjastus

Aasta: 1961

 

Keel: eestikeelne

Lehekülgi: 279

ISBN:

Mõõdud: 210x140 mm

Formaat: kõvakaaneline

 

Seisukord: vanusele kohaselt kulunud, kuid loetav. Esilehel pühendus.

 

Sarjast „Seiklusjutte maalt ja merelt“

Sisu:

Teaduslik-fantastiline jutustus „Purpurpunaste pilvede maa“ käsitleb rasket ja ohtlikku, dramaatilistest sündmustest tulvil ekspeditsiooni Veenusele, ühele kõige raskemini ligipääsetavale planeedile meie päikesesüsteemis.

Sarnased tooted

Pealkiri:  Ma olin Timbuktus

Autor(id):  W. Legere

Kirjastus:  Eesti Riiklik Kirjastus 1959

Tõlge eesti keelde:  V. Perli

Lehekülgi:  250

Seisukord:  Kohati kulunud kaaned, sisu olemas ja loetav. Pühendusega

Mõõdud:  210x140 mm

Formaat:  kõvakaaneline

Sari:  Seiklusjutte maalt ja merelt

Kirjeldus:

Rännak on kirjeldamatult vaevaline. Parajasti matkavad inimesed kõrgel pragudest lõhestatud mägedel. Vasakul langevad kaljud järsult mõõtmatusse sügavusse. Sinna alla ei pääse ükski inimene. Kuristikud on läbipääsmatud. 
Pilvitult laiuvas taevas on hiiglaslik päikeseketas. Matkajad oigavad kuumusest, kuid juht Ibrahim sunnib neid kiirustama. Sellest põrgulõõmast tuleb välja pääseda nii ruttu kui võimalik. Mandingo on seda «teed» rännanud juba mitmeid kordi. Iga samm on talle siin tuttav. 
Nii jätkub see tund tunni järel. Ibrahim jääb sageli seisma ja silmitseb taevast. 
Ei mingit puhkust. Ibrahim ei kuula oma kaaslasi, kes tahavad ainult hetke puhata. Selle asemel uurib ta jällegi taevast. See torkab Abd Allahile silma. Kas ei ole selle põhjuseks väike pilv, mis seal eemal kauges sinas kerkima hakkab? Ah mis, sel hetkel on tee tähtsam kui kõik muu. Sellele tuleb pöörata kogu tähelepanu. Teravaservalised kaljutükid lebavad ümberringi - häda, kui ta neist üle ei astu! Vaesed, juba veriseks lõhestatud jalad saavad seda tunda.

Tootekood: 10008 ,   Tarneaeg: 1-3 päeva
4,00 €

Pealkiri: Trini

Autor(id): Ludvig Renn

Kirjastus: Eesti Riiklik Kirjastus 1957

Keel: eestikeelne

Lehekülgi: 340

Seisukord: vanusele kohaselt kulunud, kuid loetav. Teine lehekülg on välja rebitud.

Mõõdud: 210x130 mm

Formaat: kõvakaaneline

Kirjeldus:

Sarjast „Seiklusjutte maalt ja merelt“

Jutustus indiaanlaspoisist

Tootekood: 10023 ,   Tarneaeg: 1-3 päeva
5,00 €

Pealkiri: Kapten Hatterase seiklused

Autor(id): Jules Verne

Kirjastus: Eesti Riiklik Kirjastus 1960

Keel: eestikeelne

Lehekülgi: 390

Seisukord: vanusele vastavalt kulnud, sisaldab pühendust. Raamat on loetav.

Mõõdud: 210x140 mm

Formaat: kõvakaaneline

Kirjeldus:

Sarjast „Seiklusjutte maalt ja merelt“

Romaani tegevus algab 1861. aastal, mil kapten John Hatterase juhitud Briti ekspeditsioon suundub prikil Forward põhjapoolust avastama. Ülimalt raskete tingimuste, karmi talve ning Hatterase kinnisideede tõttu puhkeb mäss, mis päädib priki püssirohukambri plahvatuse ning laeva hävimisega. Hatteras koos paari kaaslasega jätkab teekonda pooluse suunas. Uus-Ameerika saare rannikult leiavad nad Ameerika Ühendriikide laeva vraki ning talvituvad sellel saarel. Karmides oludes ellujäämine õnnestub neil peamiselt tänu doktor Clawbonny geniaalsusele, kes suudab süüdata tuld jääst läätse abil, valmistada tahkeks külmunud elavhõbedast püssikuuli ning tõrjuda jääkarude rünnakud musta püssirohu kaugjuhitava plahvatusega.

Tootekood: 10066 ,   Tarneaeg: 1-3 päeva
5,20 €

Pealkiri: Kesk-Aasia avarustes

Autor(id): V.A. Obrutšev

Kirjastus: Eesti Riiklik Kirjastus 1957

Keel: eestikeelne

Lehekülgi: 348

Seisukord: normaalses seisukorras kasutatud raamat

ISBN:

Mõõdud: 206x137 mm

Formaat: kõvakaaneline

Kirjeldus:

Sarjast „Seiklusjutte maalt ja merelt“

Lahtikaevamiseks valisime õhukese plaadiga haua, sest lihtsate küngastega hauad äratasid teatavat kahtlust. Asi oli selles, et Mongoolia avarates nõgudes võib tihti kohata harmõkipõõsaisse kasvanud künkaid, mis kokku võtavad enda alla terveid tiinusid ja on väga hauaküngaste sarnased, kuid tegelikult kujutavad endast ainult nende põõsaste varju kogunenud tuiskliiva hunnikuid. Järelikult võisid ka siin haudade asemel olla samasugused liivakünkad, mida ei olnud muidugi mõtet kaevata. Kivist hauaplaat aga garanteeris, et meie töö pole asjata.
Me pöörasime plaadi kõrvale, haarasime labidad ja asusime hauda lahti kaevama. Labidad ei läinud aga maasse rohke kui 2-3 sõrme sügavuselt ja pärast selle kihi eemaldamist tuli haarata kirka, et purustada sellega pinda, mis ilmselt oli pärast matmist mitusada või tuhat aastat vajunud ning kõvaks muutunud. Meil õnnestus üsna ruttu auku veerandi arssina võrra süvendada, kuid järgmine veerand nõudis juba palju vaeva. Hauda täitev liiv osutus niisama kõvaks kui kivi, millest olid tehtud torni seinad; augus ainult oli kirkaga parem töötada kui seina sisse tehtud avauses. Kaevasime veel veerandi arssinat ja istusime siis augu servale puhkama. 

Tootekood: 10363 ,   Tarneaeg: 1-3 päeva
7,00 €

Pealkiri: Kapten Granti lapsed

Autor(id): Julius Verne

Kirjastus: Eesti Riiklik Kirjastus 1958

Keel: eestikeelne

Lehekülgi: 555

Seisukord: vanusele vastavalt kulunud, kuid loetav raamat. Esimesed paar lehekülge köitest lahti tulnud.

ISBN:

Mõõdud: 208x136 mm

Formaat: kõvakaaneline

Kirjeldus:

Noorsoo üks armastatumaid raamatuid, «Kapten Granti lapsed», ilmus seikluskirjanduse meistri Jules Verne'i sulest 1866. a. Tol ajal oli Jules Verne juba tunnustatud kirjanik, kel seljataga rasked ja töörohked otsinguteaastad.
Jules Verne sündis 1828. a. advokaadi perekonnas Prantsuse sadamalinnas Nantes'is, kus ta ühtlasi oma noorusaastad veetis. Tulevasel kirjanikul oli juba lapseeas tihedaid kokkupuuteid sadamaeluga, laevadega, meremeestega. Siit oli pärit ka tema seikluskirg ja soov oma silmaga näha võõraid ja kaugeid maid. Jules Verne oli sooritanud mitmeid laevamatku Euroopa meredel, hiljem käinud Ameerikas ja Aafrikas.
Sirgunud noormeheks, hakkas Jules Verne suurt huvi tundma peale geograafia veel igasuguste saavutuste vastu teaduses üldse, eriti aga tehnikas. Langes ju Jules Verne'i elu ja looming ajaliselt ühte suurte geograafiliste avastustega, tormilise arenguga teaduses ja tehnikas.

Tootekood: 10694 ,   Tarneaeg: 1-3 päeva
14,20 €