Raamatud
517. KGB kirjutamata ajalugu.jpg Zoom

KGB kirjutamata ajalugu

Tootekood: 10518
Tarneaeg: 1-3 päeva
Hind:
17,20 €
Kogus: - +
   - või -   

Pealkiri: KGB kirjutamata ajalugu

Autor(id): Leonid Mletšin

Kirjastus: Helion 

Aasta: 2018

 

Keel: eestikeelne

Lehekülgi: 424

ISBN: 978-9949-6105-9-4

Mõõdud: 216x160 mm

Formaat: kõvakaaneline

 

Seisukord: heas seisukorras kasutatud raamat

 

Sisu:

Võimust kaugel olevad inimesed ei oska isegi kahtlustada, et suure poliitika aluseks on täiuslikkuseni välja arendatud intriigid ning et isegi õilsad eesmärgid saavutatakse üsnagi alatute vahenditega. Mõnikord saame intriigi tõelise tähenduse teada alles aja möödudes. Mõnikord aga jääbki kõik saladuseks.

Mitte ainult augustiputš, vaid ka palju muud, mis juhtus 1991. aastal, kätkeb endas ikka veel hulka saladusi ja mõistatusi. Just see aasta määras Venemaa saatuse. Võtmerolli mängis neis traagilistes sündmustes Riikliku Julgeoleku Komitee, kus toimus meeleheitlik ning avalikkuse silme eest varjatud võitlus tšekistide ametkonna ja riigi tuleviku nimel.

Raamat räägib 1991. aastal Lubjankal ja kogu Venemaal arenenud sündmustest, tuginedes eelkõige varem avalikustamata dokumentidele ja sündmustes vahetult osalenute, esmajärjekorras KGB tippametnike, tunnistustele.

Sarnased tooted

Pealkiri: Ungari ülestõus 1956

Autor(id): Paul Lendvai

Kirjastus: Sinisukk 2008

Keel: eestikeelne

Lehekülgi: 271

Seisukord: heas seisukorras kasutatud raamat

ISBN: 978-9949-14-576-8

Mõõdud: 216x145 mm

Formaat: kõvakaaneline

Kirjeldus:

Viiekümne aasta eest, 1956. aasta sügisel, puhkes Ungaris Ida-Euroopa esimene relvastatud ülestõus Nõukogude ülemvõimu ja kommunistliku režiimi vastu. Selle eesmärgiks oli demokraatlik mitmeparteisüsteem ja Ungari sõltumatus. Nõukogude väed surusid selle revolutsiooni kõigest kolmeteistkümne päevaga maha.
Austria publitsist, Ungari päritolu Paul Lendvai, teose «Ungarlased» autor, kirjeldab isiklikult kogetu ja uusimate uuringute varal tõestatu põhjal rahvaülestõusu dramatismi ning selle maailmapoliitilisi tagajärgi, mis viisid lõppkokkuvõttes Nõukogude bloki kokkuvarisemisele ja Saksamaa taasühinemisele. Tegemist on Euroopa ajaloos ühe epohhi loovama peatüki üksikasjaliku, köitva ning ülevaatliku esitusega.

Tootekood: 10292 ,   Tarneaeg: 1-3 päeva
4,00 €

Pealkiri: Saada mulle vaid sõna. Lugu armastusest ja ellujäämisest Gulagis

Autor(id): Orlando Figes

Kirjastus: Varrak 2012

Keel: eestikeelne

Lehekülgi: 296

Seisukord: heas seisukorras kasutatud raamat. Esilehel pühendus.

ISBN: 978-9985-3-2616-9

Mõõdud: 247x166 mm

Formaat: kõvakaaneline

Kirjeldus:

„Saada mulle vaid sõna“ on kahe moskvalase, Levi ja Svetlana erakordne armastuslugu. Olles sõja ning mehe Gulagi vangistuse ajal neliteist aastat lahus, püsisid nad teineteisele truud ja jätsid neist aegadest maha hämmastava armumonumendi: 1500 kirja aastatel, mil Lev võitles ellujäämise nimel ühes Stalini kõige kurikuulsamas sunnitöölaagris. Need tsenseerimata ja kaunid kirjad, mida smugeldasid laagrisse ja sealt välja vabad töötajad ja ametnikud, on rabavalt vahetud ning pakuvad meile võimaluse astuda sisse nende kahe inimese maailma. Svetlana kirjad on mälestusmärk katkematule lootusele, mida ta sõjajärgse Moskva argihalluses elus hoidis. Lev püüab oma õrnades ja hoolivates kirjades anda ühelt poolt Svetlanale jõudu, teisalt aga salvestada üksikasjalikult neid jubedaid tingimusi, millesse ta oli heidetud. Iga tema kiri oleks võinud jääda viimaseks. Orlando Figes jutustab Svetlana ja Levi lugu tähelepanuväärse sisseelamise ja soojusega, taastades samal ajal meisterlikult toda laiemat

Tootekood: 10335 ,   Tarneaeg: 1-3 päeva
5,00 €

Pealkiri: Arbati lapsed

Autor(id): Anatoli Rõbakov

Kirjastus: Eesti Raamat

Aasta: 1988

 

Keel: eestikeelne

Lehekülgi: 352

ISBN: 5-450-00328-5

Mõõdud: 233x162 mm

Formaat: pehmekaaneline

 

Seisukord: normaalses seisukorras kasutatud raamat

 

Sisu:

Arbat – kui palju erinevaid kandu on seda tänavat kulutanud, kui palju ilukirjandust on seda tänavat kasutanud. Nimekaimaks on tänaseks siiski jäänud Andrei Rõbakovi romaan “Arbati lapsed.”
“Arbati lapsed” on esimene osa tetroloogiast, valminud juba 1960.-tel aastatel ja liikunud samizdatina käest-kätte. Paar korda ka peaaegu trükki jõudnud, kuid oodata tuli siiski 1987. aastani, et lõpuks kirjastatud saaks. Esimene trükk müüdi läbi imekiiresti. Siinkohal tuli vene lugejale appi ka kirjastus “Eesti Raamat” ja andis täiendava venekeelse trüki välja juba järgmisel aastal. Sama kibekähku sai teos üllitatud ka eesti keeles. Paari aasta pärast avaldati ka tetroloogia järgmise osa eestindus - “1935 ja järgnevad aastad”. Kuna raamatud on orgaaniliselt seotud, kodude ja antikvariaatide riiuleis kõrvuti, käsitleb siinne arvustus mõlemat osa. Tegevusliinid järgnevad osast ossa sama seotult kui peatükist peatükki. Vaevalt võiks kohata kedagi, kes suudaks peatuda pärast esimest osa ja mitte haarata teise järele, sest esilekerkivad küsimused on painajalikult huvitavad ja tegelaste saatused kaasahaaravad.

Tootekood: 10756 ,   Tarneaeg: 1-3 päeva
4,00 €

Pealkiri: Ennustusluud. Reis Hiina minevikus ja tulevikus

Autor(id): Peter Hessler

Kirjastus: Eesti Ekspress

Aasta: 2010

 

Keel: eestikeelne

Lehekülgi: 512

ISBN: 978-9949-444-53-3

Mõõdud: 215x145 mm

Formaat: kõvakaaneline

 

Seisukord: heas seisukorras kasutatud raamat

 

Sisu:

Ameerika kirjaniku Peter Hessleri haarav kirjeldus Hiinast näitab kommunistliku suurriiki muutuste ajajärgul, pakkudes eestlasele mõndagi tuttavat.

Raamatus põimuvad ühte kaugeim minevik ja tänapäev, isiklikud muljed ja riiklik poliitika, ajalooline kalduvus suletusele ja tänapäevane avanemine suhetes Läänega. Kohtumised lihtsate inimestega, ametnikega ja õpetlastega asetab Hessleri aastatuhandete pikkuse kultuuritraditsiooni taustale, näidates Hiina uskumatut mitmekesisust.

Tootekood: 10957 ,   Tarneaeg: 1-3 päeva
15,90 €

Pealkiri: Maailma ajaloo kronoloogia. Alates 20 000 aastast eKr

Koostanud: H. E. L. Mellersh, R. L. Storey, Philip Waller ja Neville Williams

Kirjastus: Olion

Aasta: 2000

 

Keel: eestikeelne

Lehekülgi: 582

ISBN: 9985-66-149-4

Mõõdud: 240x168 mm

Formaat: kõvakaaneline

 

Seisukord: normaalses seisukorras kasutatud raamat

 

Sisu:

Käesolev maailma ajaloo kronoloogia on esialgse neljaköitelise teose uus, üheköiteline väljaanne. Raamat on hoolikalt ümber töötatud ja materjal selekteeritud selliselt, et originaali maht lühemas, käepärasemas väljaandes säiliks. Ühe aasta materjal on jagatud üksiksündmusteks vastavalt teemadele. Sündmused on reastatud kuude ja päevade järgi, kui need teada on. Mõnede, eriti aga varasemate aastate sündmuste puhul on võimatu kindlaks teha nende toimumise kuud -- sellised sündmused on paigutatud iga aasta algusesse.
Teemadering: poliitika, valitsemine, õigus, majandus, ühiskond, haridus, religioon, teadus, tehnika, avastused, humanitaarteadused, õpetlased, kunst, arhitektuur, muusika, kirjandus, igapäevaelu, sport, meele4lahutus, meedia, statistika.

Tootekood: 11900 ,   Tarneaeg: 1-3 päeva
14,50 €