Raamatud
361. Kesk-Aasia avarustes.jpg Zoom

Kesk-Aasia avarustes

Tootekood: 10363
Tarneaeg: 1-3 päeva
Hind:
7,00 €
Kogus: - +
   - või -   

Pealkiri: Kesk-Aasia avarustes

Autor(id): V.A. Obrutšev

Kirjastus: Eesti Riiklik Kirjastus

Aasta: 1957

 

Keel: eestikeelne

Lehekülgi: 348

ISBN:

Mõõdud: 206x137 mm

Formaat: kõvakaaneline

 

Seisukord: normaalses seisukorras kasutatud raamat

 

Sisu:

Sarjast „Seiklusjutte maalt ja merelt“

Lahtikaevamiseks valisime õhukese plaadiga haua, sest lihtsate küngastega hauad äratasid teatavat kahtlust. Asi oli selles, et Mongoolia avarates nõgudes võib tihti kohata harmõkipõõsaisse kasvanud künkaid, mis kokku võtavad enda alla terveid tiinusid ja on väga hauaküngaste sarnased, kuid tegelikult kujutavad endast ainult nende põõsaste varju kogunenud tuiskliiva hunnikuid. Järelikult võisid ka siin haudade asemel olla samasugused liivakünkad, mida ei olnud muidugi mõtet kaevata. Kivist hauaplaat aga garanteeris, et meie töö pole asjata.
Me pöörasime plaadi kõrvale, haarasime labidad ja asusime hauda lahti kaevama. Labidad ei läinud aga maasse rohke kui 2-3 sõrme sügavuselt ja pärast selle kihi eemaldamist tuli haarata kirka, et purustada sellega pinda, mis ilmselt oli pärast matmist mitusada või tuhat aastat vajunud ning kõvaks muutunud. Meil õnnestus üsna ruttu auku veerandi arssina võrra süvendada, kuid järgmine veerand nõudis juba palju vaeva. Hauda täitev liiv osutus niisama kõvaks kui kivi, millest olid tehtud torni seinad; augus ainult oli kirkaga parem töötada kui seina sisse tehtud avauses. Kaevasime veel veerandi arssinat ja istusime siis augu servale puhkama. 

Sarnased tooted

Pealkiri:  Ma olin Timbuktus

Autor(id):  W. Legere

Kirjastus:  Eesti Riiklik Kirjastus 1959

Tõlge eesti keelde:  V. Perli

Lehekülgi:  250

Seisukord:  Kohati kulunud kaaned, sisu olemas ja loetav. Pühendusega

Mõõdud:  210x140 mm

Formaat:  kõvakaaneline

Sari:  Seiklusjutte maalt ja merelt

Kirjeldus:

Rännak on kirjeldamatult vaevaline. Parajasti matkavad inimesed kõrgel pragudest lõhestatud mägedel. Vasakul langevad kaljud järsult mõõtmatusse sügavusse. Sinna alla ei pääse ükski inimene. Kuristikud on läbipääsmatud. 
Pilvitult laiuvas taevas on hiiglaslik päikeseketas. Matkajad oigavad kuumusest, kuid juht Ibrahim sunnib neid kiirustama. Sellest põrgulõõmast tuleb välja pääseda nii ruttu kui võimalik. Mandingo on seda «teed» rännanud juba mitmeid kordi. Iga samm on talle siin tuttav. 
Nii jätkub see tund tunni järel. Ibrahim jääb sageli seisma ja silmitseb taevast. 
Ei mingit puhkust. Ibrahim ei kuula oma kaaslasi, kes tahavad ainult hetke puhata. Selle asemel uurib ta jällegi taevast. See torkab Abd Allahile silma. Kas ei ole selle põhjuseks väike pilv, mis seal eemal kauges sinas kerkima hakkab? Ah mis, sel hetkel on tee tähtsam kui kõik muu. Sellele tuleb pöörata kogu tähelepanu. Teravaservalised kaljutükid lebavad ümberringi - häda, kui ta neist üle ei astu! Vaesed, juba veriseks lõhestatud jalad saavad seda tunda.

Tootekood: 10008 ,   Tarneaeg: 1-3 päeva
4,00 €

Pealkiri: Tarantel

Autor(id): Herman Matvejev

Kirjastus: Eesti Raamat 1971

Keel: eestikeelne

Lehekülgi: 512

Seisukord: pisut kulunud, sisu loetav

Mõõdud: 207x133 mm

Formaat: kõvakaaneline

Kirjeldus:

Romaan Teise maailmasõja lahingutest Leningradi all, Leningradi blokaadist, linna vabastamisest ning vaenlase spioonidest.

Tootekood: 10053 ,   Tarneaeg: 1-3 päeva
12,00 €

Pealkiri: Must nool

Autor(id): Robert Louis Stevenson

Kirjastus: Eesti Riiklik Kirjastus 1957

Keel: eestikeelne

Lehekülgi: 259

Seisukord: vanusele vastavalt kulunud, sisaldab pühendust.

Mõõdud: 210x136 mm

Formaat: kõvakaaneline

Kirjeldus:

Sarjast „Seiklusjutte maalt ja merelt“

Seiklusjuttude autorina tuntuks saanud Robert Louis Stevensoni «Must Nool« käsitleb Inglismaa ajaloo perioodi, mil Yorkide ja Lancasterite dünastiate vahel toimus Inglise trooni pärast äge võitlus: Rooside sõda. Yorkide ja Lancasterite suguvõsa vappide järgi nime saanud sõda kestis kolmkümmend aastat (1455–1485). 

Väga paljud aadlikud käisid selle sõja jooksul pidevalt ühest leerist teise, olles kord Yorkide, kord Lancasterite poolt — kuidas aga parajasti sobivamana tundus. Selliseid mõisnikke esindab romaanis sir Daniel Brackley. Niisugune poolte vahetamine tekitas kogu maal suure segaduse, mis omakorda kutsus esile taltsutamatu rüüstamise ja omavolitsemise. Seda ei suutnud talupojad pikalt kannatada. Romaanis näeme üht sellist talupoegade ja lihtsate inimeste protesti avaldust — lindpriidest koosnevat «Musta Noole« salka, kes püüab kaitsta alamate kihtide huve.

Tootekood: 10064 ,   Tarneaeg: 1-3 päeva
5,90 €

Pealkiri: Kapten Hatterase seiklused

Autor(id): Jules Verne

Kirjastus: Eesti Riiklik Kirjastus 1960

Keel: eestikeelne

Lehekülgi: 390

Seisukord: vanusele vastavalt kulnud, sisaldab pühendust. Raamat on loetav.

Mõõdud: 210x140 mm

Formaat: kõvakaaneline

Kirjeldus:

Sarjast „Seiklusjutte maalt ja merelt“

Romaani tegevus algab 1861. aastal, mil kapten John Hatterase juhitud Briti ekspeditsioon suundub prikil Forward põhjapoolust avastama. Ülimalt raskete tingimuste, karmi talve ning Hatterase kinnisideede tõttu puhkeb mäss, mis päädib priki püssirohukambri plahvatuse ning laeva hävimisega. Hatteras koos paari kaaslasega jätkab teekonda pooluse suunas. Uus-Ameerika saare rannikult leiavad nad Ameerika Ühendriikide laeva vraki ning talvituvad sellel saarel. Karmides oludes ellujäämine õnnestub neil peamiselt tänu doktor Clawbonny geniaalsusele, kes suudab süüdata tuld jääst läätse abil, valmistada tahkeks külmunud elavhõbedast püssikuuli ning tõrjuda jääkarude rünnakud musta püssirohu kaugjuhitava plahvatusega.

Tootekood: 10066 ,   Tarneaeg: 1-3 päeva
5,20 €

Pealkiri: Andromeeda udukogu

Autor(id): Ivan Antonovitš Jefremov

Kirjastus: Eesti Riiklik Kirjastus

Aasta: 1962

 

Keel: eestikeelne

Lehekülgi: 318

ISBN:

Mõõdud: 210x135 mm

Formaat: kõvakaaneline

 

Seisukord: normaalses seisukorras kasutatud raamat

 

Sisu:

Oma romaanis „Andromeeda udukogu“ jutustab I.A.Jefremov kauge tuleviku inimestest, nende grandioossetest teaduslikest saavutustest ja taotlustest, astronautide kartmatutest lendudest ja kosmose vallutamisest kommunistliku ühiskonna täieliku õitsengu epohhil. See on meie kirjanduses esimene, olgugi ehk vaieldav, kuid huvitav ning julge katse heita pilk kommuinsmi tulevikku.

Tootekood: 11503 ,   Tarneaeg: 1-3 päeva
12,00 €